W imieniu pana Romualda Patrzałka serdecznie zapraszamy na występ Zespołu Pieśni i Tańca KOMORNO, który odbędzie się dnia 11 LISTOPADA z okazji Święta Niepodległości ‼️🇵🇱 Czekamy na Państwa 11 listopada (sobota) o godzinie 14.00 w Sali Spotkań im. Włodka Szomańskiego 💃🕺

👉ZPiT Komorno powstał w 2003 roku, założony przez grupę przyjaciół, którzy zapragnęli kultywować tradycje polskiego tańca narodowego. I tak się stało. Na początku zespół tańczył tańce narodowe – polonez, mazur, oberek, kujawiak, krakowiak.

Założycielem i duszą zespołu od początku jego istnienia był Mistrz Polski w tańcach narodowych (mazur) Pan Ryszard Sudół. Prywatnie skromny wychowawca młodzieży w internacie Technikum Rolniczego w Komornie, koło Kędzierzyna-Koźla. Zespół od samego początku był przedsięwzięciem prywatnym, a środki na swoją działalność zdobywał od sponsorów oraz poprzez występy. Po dołączeniu do zespołu kolejnych członków jego działalność rozszerzono o taniec ludowy. Do tej pory w dorobku zespołu znajdują się następujące bloki taneczno – wokalne:

1. Tańce narodowe,

2. Suita śląska,

3. Suita lubelska,

4. Tańce i pieśni starej Warszawy,

5.Suita krakowska,

6. Spektakl muzyczny „Chodź na Pragie” (w przygotowaniu).

Muzykę do wszystkich bloków tanecznych, za wyjątkiem tańców narodowych,nagrali tańczący muzycy zespołu, a autorem opracowania muzycznego jest Romuald Patrzałek. Zespół w trakcie swojej działalności dał dużo występów zarówno w Polsce jak i wielu krajach Europy i Tajlandii. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli w dniu 11.11.2023 r wystąpić w moim rodzinnym miasteczku Mieroszowie.

Pozdrawiam

Romuald Patrzałek