Serdecznie zapraszamy miłośników narciarstwa biegowego do skorzystania z przygotowanych przez nas terenów. Oferta skierowana jest zarówno dla osób trenujących narciarstwo biegowe jak i  wszystkich tych, dla których ta dyscyplina sportu stała się sposobem na relaks i aktywne spędzenie czasu.

Przygotowane tereny charakteryzują się niezwykle malowniczym położeniem. Posiadają przy tym wysokie walory treningowe. Trasy poprowadzone są głównie po terenach górzystych, ale są także miejsca przeznaczone dla osób o słabszym przygotowaniu kondycyjnym. Propozycje tras pozwalają podziwiać najciekawsze miejsca Gminy Mieroszów i najbliższych okolic. Dzięki temu podczas treningu nie może być  mowy o monotonii, a wysiłek rekompensowany jest wspaniałymi widokami.

O wyjątkowości naszych terenów stanowią również walory klimatyczne ze szczególnym wskazaniem rejonu Sokołowska. Dodatkowym atutem tras jest bliskość infrastruktury turystycznej. Zabytkowe schronisko Andrzejówka znajdujące się przy trasach wokół waligóry oferuje miejsca noclegowe, znakomitą kuchnię i wyjątkową atmosferę. W rejonie Sokołowska zlokalizowane są z kolei dwa obiekty: Leśne Źródło i Radosno.

Kulminacyjnym punktem każdego sezonu narciarskiego są przyciągające rzesze uczestników imprezy. Najstarszą i najbardziej znaną jest Bieg Gwarków odbywający się od 1978 roku. Młodszą, ale stale rozwijającą się jest Bieg Skalnika. Imprezy te maja charakter międzynarodowy  i cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.

Lokalizacja:

  • Rybnica Leśna – Andrzejówka – Waligóra
  • Sokołowsko – polana Römplera koło Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sokołowsku
  • Mieroszów – Parkowa Góra
  • Mezimesti – polana w okolicach basenu

Tereny przeznaczone do uprawiania narciarstwa biegowego nie są narciarskimi trasami biegowymi w rozumieniu Ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich.

Narciarskie ścieżki biegowe we wskazanej lokalizacji utrzymywane są za pomocą skutera śnieżnego.

Informacja o trasach: 0048 74 8494 332    
Tel. alarmowy: 985
Numer ratunkowy w górach: 601 100 300