Szanowni Mieszkańcy,

już od jakiegoś czasu możecie śledzić jakość powietrza w gminie Mieroszów.

Czujnik jakości powietrza, zainstalowany został na budynku Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej „Mieroszów” Sp. z o.o. przy ul. Wolności 27A w Mieroszowie.

Wyniki są podawane w czasie rzeczywistym. Możecie je Państwo odczytywać za pośrednictwem strony internetowej urzędu w zakładce „Jakość powietrza w Mieroszowie” i w aplikacji mobilnej Syngeos – dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Sensor podaje następujące parametry:

  • stężenie pyłów zawieszonych czyli tak zwanego ,,smogu,,: pyły PM 1, PM 2,5, PM 10 (wyniki prezentowane są procentowo oraz za pomocą kolorów),
  • wilgotność powietrza,
  • ciśnienie atmosferyczne,
  • temperatura.

Zachęcamy do korzystania z informacji przesyłanych przez system. Bieżąca wiedza o stanie zanieczyszczeń, ma służyć mieszkańcom do podejmowania decyzji o pobycie na zewnątrz budynków osób, szczególnie narażonych na działanie smogu (dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży, osoby z chorobami układu oddechowego).

KLIKNIJ TUTAJ ABY SPRAWDZIĆ STAN POWIETRZA

Gmina Mieroszów, która sfinansowała montaż czujnika, pragnie by miały one również działanie prewencyjne. Uświadamiające mieszkańcom, jak duży wpływ na jakość powietrza, ma spalanie odpadów w piecach i kotłach c.o. czy ogrzewanie domów słabej jakości paliwem.

Osoby, które chcą na bieżąco śledzić wyniki pomiarów w swoim telefonie, mogą zainstalować aplikację Syngeos. Dla systemów opartych o Android można ją pobrać ze sklepu Google Play. Aplikację mogą również wykorzystywać użytkownicy IOS.