29 Maja miało miejsce wyjątkowe spotkanie szczególnie ważne z uwagi na naszą młodzież, którą mieliśmy przyjemność uhonorować.
🤝Serdeczne gratulacje za wyniki sportowe, wytrwałość i przede wszystkim pracowitość.
🤝Swoje gratulacje kierujemy również do rodziców, dziękując Państwu jednocześnie za tworzenie optymalnych warunków do rozwijania talentów, pasji i zainteresowań Państwa dzieci oraz za codzienne wsparcie, bez którego prawidłowy rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży nie jest możliwy.
👍W uznaniu wyników we współzawodnictwie sportowym młodzież uhonorowana została stypendiami sportowymi, nagrodami oraz wyróżnieniami.
🏆Wyróżnienia za sukcesy sportowe, odniesione w roku 2023 trafiły do biathlonistów:

  1. Antonina Barnaś – reprezentantki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko”, w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajęła 1, 2, 6 miejsce;
  2. Igor Nowakowski. Igor to reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko”, w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajął miejsca: 2, 3 oraz 6;
  3. Stanisław Wlaszczyk – to reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko”, w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajął miejsca: 2, 5, 9,15 oraz 18, natomiast w Finale Dolnośląskim w biathlonie letnim uplasował się ma 12 miejscu – indywidualnie oraz na 1 miejscu z drużyną;
  4. Oliwier Przygoda – reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko”, w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” uzyskał
    4 i 6 miejsce; w Memoriale Stanisława Bodzka uplasowała się na 4 pozycji, natomiast w Biegu Krasnali (narciarstwo) zajął 5 miejsce;
  5. Antoni Twardzik – reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajął 8, 11 oraz 16 miejsce, a w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie uplasował się na 5 pozycji;
  6. Zuzanna Honor – reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajęła 6, 14, 16 oraz 21 miejsce, natomiast w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie zajęła 1 miejsce;
  7. Natalia Kwiatowska – reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajęła 2, 3, 5, 6 oraz 17 miejsce, natomiast w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci
    i Młodzieży Szkolnej w biathlonie zajęła 2 miejsce;
  8. Lena Polakowska – reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajęła 4, 6, 7, 14 oraz 16 miejsce, natomiast w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci
    i Młodzieży Szkolnej w biathlonie zajęła 8 miejsce;
  9. Zofia Parzelska – reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajęła miejsca 9, 12, 15 oraz 21, natomiast w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie uplasowała się na 11 pozycji.
    🏆Do grona wyróżnionych dołączyli sportowcy, uhonorowani za swoje osiągnięcia Nagrodami, :
  10. Filip Wolski – reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko”
    w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajął 3, 4, 5 miejsca indywidualnie, wspólnie w kolegami wywalczyli 5×1 miejsce, 2×2 miejsce oraz 5×3 miejsce oraz stanął na 2 stopniu podium w klasyfikacji generalnej;
    w 40 Biegu Krasnali zajął 5 miejsce oraz w Memoriale Staszka Bodzka uplasował się na 3 stopniu podium;
  11. Maja Parzelska – reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajęła 9, 14, 15 i 19 miejsce; w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej
    w biathlonie zajęła 17 miejsce; Puchar Polski w biathlonie letnim ukończyła na 38 i 39 miejscu natomiast w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego Puchar Melafiru uplasowała się na 27 i 30 miejscu;
  12. Hanna Marchewa – reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko” w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajęła 4 i 6 miejsce; poza biathlonem Hania uprawia wspinaczkę odnosząc i w tej dziedzinie sukcesy: w Regionalnej Lidze Wspinaczkowej – wspinaczka na czas stanęła na najwyższym stopniu podium; we wspinaczce na trudność oraz w bulderingu zajęła 2 miejsce; w Zawodach wspinaczkowo – sprawnościowych osiągnęła trzeci wynik;
  13. Weronika Zimnowodzka – reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko” w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajęła 4 razy pierwsze i 3 razy trzecie miejsce oraz 2, 5, i 6 miejsca; poza biathlonem Weronika, podobnie jak Hania, brała udział w Zawodach wspinaczkowo – sprawnościowych stając na najwyższym stopniu podium; uczestniczyła również w Gminnych Biegach Przełajowych zajmując 3 miejsce;
    🏆Osiągnięcia i sukcesy kolejnych młodych sportowców uhonorowano Stypendiami Sportowymi. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
  14. Dawid Krusz – zawodnik Klubu Kolarstwa Wałbrzych – zdobywca 3 miejsca
    w klasyfikacji generalnej MTB Challenge Dolnośląskiego Związku Kolarskiego 2023; kolejne osiągnięcia Dawida to: Mistrzostwa Polski MTB – 10 miejsce; Puchar Polski MTB – 5, 7, 8, 13, 16 miejsca; Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej – 2 x 1 miejsce, 2, 4, 7 miejsce; Liga MTB Zagłębia Miedziowego – 1, 2, 3 miejsca; Puchar Mazowsza MTB XCO – 6 miejsce; Streoecni Pohar MTB w Czechach – 3 x 3 miejsce, 6 miejsce;
  15. Tymoteusz Wolski – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko” w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajął:
    14 x 1 miejsce, 2 x 2 miejsce – indywidualnie; 6 x 1 miejsce, 3 x 2 miejsce,
    6 x 3 miejsce – drużynowo – tym samym stanął na najwyższym podium tych zawodów w klasyfikacji generalnej; Ogólnopolski Festiwal Biathlonowy
  • 1 miejsce; 40 Bieg Krasnali – 2 miejsce; Memoriał Staszka Bodzka – 6 miejsce; Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biathlonie letnim – 1 miejsce; Ukończenie Maratonu Diabelskie Koło Gór Suchych – 36 miejsce w kategorii open;
  1. Szymon Nowakowski – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko” w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajął: 3 x 2 miejsce, 5 x 3 miejsce oraz miejsca 1, 4, 6 i 8; w Finale Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biathlonie letnim uplasował się na 2 miejscu;
  2. Kamila Woźniak – była zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów”. Kamila w czerwcu ubiegłego roku skończyła szkołę podstawową. W Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajęła: 3 x 1 miejsce, oraz 2 x 2 miejsce, w Mistrzostwach Polski w Biathlonie letnim uzyskała 3 i 4 lokatę. Puchar Polski w biathlonie to 17, 11 miejsce indywidualnie oraz sztafeta Ja3 miejsce; Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego ukończyła na 2 i 12 miejscu;
  3. Bartosz Dewiszek – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów”
    w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajął: 3 x 1 miejsce, oraz miejsce 7; Puchar Polski w biathlonie letnim to 3 i 7 miejsce; Mistrzostwa Polski w Biathlonie letnim ukończył na 3 i 5 miejscu; w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego Bartek trzykrotnie stanął na najniższym stopniu podium;
  4. Kaja Wardzińska – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajęła: 1 i 2 miejsce, oraz 2 x 3 i 2 x 6 miejsce; Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim to:
    12 miejsce – indywidualnie, 3 miejsce – sztafeta, 7 miejsce – sprint; Puchar Polski w biathlonie letnim – 11 miejsce – indywidualnie, 8 miejsce – sprint; Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w biathlonie letnim – 1 miejsce; Mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek w biathlonie – 19 miejsce indywidualnie, 14 miejsce – sprint; Puchar Polski Memoriał M.Krzyżosiaka – 12 miejsce – sprint oraz Puchar Polski Mistrzostwa Młodzików Powiatu Karkonoskiego w biathlonie
  • 5, 6 miejsce – sprint;
  1. Jakub Paluch – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów”
    w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajął: 3 i 6 miejsce, oraz
    2 x 2 miejsce; kolejne osiągnięcia Jakuba to: w Mistrzostwach Polski
    w biathlonie letnim – 9 miejsce – indywidualnie, 8 miejsce – sprint; Puchar Polski w biathlonie letnim – 6 miejsce – indywidualnie, 10 miejsce – sprint; Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie – 7 miejsce; Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biathlonie letnim – 13 miejsce – indywidualnie, 14 miejsce – sprint;
  2. Miłosz Altheim – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów”
    w Ogólnopolskich Zawodach „Biathlon dla każdego” zajął: 2, 3, 5, 8 i 10 miejsce,
    w Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim – 7 miejsce – indywidualnie,
    3 miejsce – sprint, 5 miejsce – sztafeta, Puchar Polski w biathlonie letnim
    to 4 miejsce indywidualnie i 5 miejsce – sprint; w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie Miłosz stanął na drugim stopniu podium.
    Serdecznie gratulujemy stypendystom, sportowcom nagrodzonym i wyróżnionym.
    Wielkie brawa dla nich‼️🎉🤝