Loading Events
  • This event has passed.

« All Events

Uroczyste otwarcie Szlaku Dzika

7 października, 2023 @ 09:00 15:00

Mieroszowski Szlak Dzika🐗 to propozycja dla aktywnych, który umożliwia poznanie poznanie mniej lub bardziej znanych atrakcji🌄🌳🏰 Gminy Mieroszów. 7️⃣ października zapraszamy wszystkich pasjonatów wędrówek po Ziemi Mieroszowskiej na uroczyste otwarcie szlaku, które odbędzie się o godz. 1️⃣2️⃣.0️⃣0️⃣ na Kościelnej Górze📌 (obok amfiteatru).
Program📋
✅️ od godziny 9️⃣.0️⃣0️⃣ trzy wyjścia w góry🏔 po Mieroszowskim Szlaku Dzika z certyfikowanymi przewodnikami🚶‍♀️🚶‍♂️ sudeckimi (trasy około 1️⃣0️⃣ km).
✅️ od godziny 9️⃣.0️⃣0️⃣ gry terenowe przygotowane przez Harcerzy👩‍✈️👨‍✈️ z drużyn stacjonujących w Mieroszowie i Wałbrzychu.
✅️ od godziny 1️⃣2️⃣.0️⃣0️⃣ oficjalne otwarcie MIEROSZOWSKIEGO SZLAKU DZIKA🐗 na KOŚCIELNEJ GÓRZE📌 w MIEROSZOWIE z udziałem Osób reprezentujących instytucje finansujące to zadanie – UMWD, LGD Kwiat Lnu, Gminy Mieroszów, Nadleśnictwa Wałbrzych i Kamienna Góra oraz wykonawców zadania.
✅️ od godziny 1️⃣2️⃣.3️⃣0️⃣także na Kościelnej Górze📌w Mieroszowie Knieja Lubawka oraz Knieja Wałbrzych przygotowały dla mieszkańców i turystów pieczonego dzika🐗❗️, będzie również można spróbować lokalnych przysmaków z kuchni polowej, także wystawcy będą sprzedawać swoje wyroby.
✅️ od godziny 1️⃣3️⃣.0️⃣0️⃣ planowany jest około godzinny występ lokalnego zespołu rockowego🎤🎸i zakończenie imprezy.
Zapraszamy serdecznie ‼️

Zadanie polegało na posadowieniu siedmiu wiat ze stołem i siedziskami, pięciu tablic informacyjnych oraz słupków wraz z wyznaczeniem nowego blisko 6️⃣0️⃣ kilometrowego szlaku w naszej Gminie.
Nowe wiaty zostały usytuowane w następujących lokalizacjach:
🔰1 ul. Kwiatowa przy przejściu granicznym,
🔰2 pod szczytem Dziób,
🔰3 na wierzchołku góry Miłosz,
🔰4 Pod Turzyną od strony Schronisko PTTK Andrzejówka
🔰5. w Sokołowsku (okolice nadajnika RTV),
🔰6 Pod Stożkiem,
🔰7 w okolicy Kościelnej Góry.
Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020 wdrażanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
przy udziale LGD Kwiat Lnu
➡️Dofinansowanie PROW-116.958,00 PLN

Dodatkowo jedna wiata została sfinansowana przy udziale Nadleśnictwa Wałbrzych wraz z Gminą Mieroszów i usadowiona przy Lesistej Wielkiej.