🎉 Pierwszą wystawą czasową w 2024 roku w Pawilonie Czterech Kopuł, będzie prezentacja twórczości współczesnej artystki Bożenny Biskupskiej. 🎉

🔹 Bożenna Biskupska. Artystka i Budowla Możliwa 🔹

➖ Na początku tygodnia odwiedziliśmy Sokołowsko i pracownię Bożenny Biskupskiej, artystki współczesnej, na której wystawę retrospektywną zaprosimy Was już w marcu.

➖ Zaprezentowany zostanie wybór jej najważniejszych dzieł i cykli – od malarstwa i rysunku, przez rzeźbę i wielopostaciowe grupy figuralne, po rozbudowane instalacje przestrzenne, filmy wideo, projekty performatywne i interdyscyplinarne.

➖ W 2007 r. Bożenna Biskupska wraz z artystą Zygmuntem Rytką zainicjowała w dolnośląskim Sokołowsku Międzynarodowe Laboratorium Kultury – ta jedyna w swoim rodzaju niezależna instytucja z czasem wyrosła na fenomen w skali europejskiej. Na wystawie obok dzieł artystki pokazane zostaną prace twórców, którzy odnosząc się w swoich realizacjach do aury i ducha Sokołowska, podejmują zarazem dialog z dorobkiem Bożenny Biskupskiej.

➖ Wystawa z udziałem: Laury Adel, Magdy Jędry, Nicolasa Grospierre’a, Piotra Pawlaka, Bartosza Radzikowskiego, Zygmunta Rytki, Stacha Szumskiego.

➖ Kuratorzy: Emilia Orzechowska i Stach Szabłowski.

➖ Kuratorka ze strony Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej: Aleksandra Szwedo.

➖ Współorganizator wystawy: Sokołowsko Laboratorium Kultury

Fot. Materiały Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Anna Kowalów