3 czerwca 2024r w PSP Mieroszów odbył się coroczny GMINNY KONKURS „PoRACHUNKI FIZYCZNO-MATEMATYCZNE” pod patronatem Burmistrza Mieroszowa – pana Andrzeja Lipińskiego.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych gminy Mieroszów.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień fizycznych i matematycznych dzieci oraz stwarzanie im możliwości sprawdzenia i porównania swoich umiejętności z innymi.

Podczas konkursu trzyosobowe reprezentacje poszczególnych klas walczyły o wejście do finału. Kapitanowie drużyn prowadzili zaciekłe licytacje punktowe, chcąc mieć możliwość odpowiedzenia na pytania w poszczególnych kategoriach z zakresu matematyki i fizyki. Po emocjonującej finałowej rywalizacji, w której nieraz decydowano się grać va banque konkurs rozstrzygnięto.

Mistrzyniami całego konkursu zostały uczennice klasy VII z PSP w Mieroszowie:

🏆Maria Bochenek, 🏆Noemi Kołodziejczyk oraz 🏆Martyna Korejwo.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji klas VIII wywalczyli uczniowie klasy VIII Zespół Szkolno Przedszkolny im. J. Korczaka w Sokołowsku w składzie: 🏆Sofiia Katrechko, 🏆Szymon Nowakowski oraz 🏆Marcel Kikułowicz.

Drugie miejsce w klasyfikacji klas VIII zajęli uczniowie Publiczna Szkoła Podstawowa w Kowalowej : 🏆Oliwier Klichowski, 🏆Wiktoria Rumińska i 🏆Agata Woźniak, natomiast w klasyfikacji klas VII drużyna szkoły w Sokołowsku w składzie: 🏆Amelia Przybylska, 🏆Lena Walter-Sokołowska oraz 🏆Piotr Zimnowodzki.

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali dyplomami oraz nagrodami.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów‼️

Dziękujemy sponsorom konkursu!

Organizatorzy konkursu:

Jan Nowaczyk

Anna Zalewska – Duda