Bardzo ważny dzień dla Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ

19 października, kilka dni temu, był bardzo ważny dzień dla Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ i jej tworzycielek – Bożenna Biskupska i Zuzanna Fogtt i zespołu fundacji. Otrzymaliśmy Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury – w zakresie konserwacji zabytków. To ogromne wyróżnienie! Potwierdzające nasz wysiłek i dodające motywację do dalszych działań, dziękujemy!

Wydarzenie odbyło się w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Nagrodę wręczył nam Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – Pan Tymoteusz Myrda. Tego dnia mieliśmy też okazję zaprezentować naszą działalność na przestrzeni 15 lat. Dziękujemy Panu @Piotr Żelazo i Pani Marta Kaluch-Tabisz za opiekę i miłość do zabytków.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – dziękujemy za dotychczasowe wsparcie nas w postaci udzielanych dotacji na odbudowę dawnego Sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku na Międzynarodowe Laboratorium Kultury, a także za przyznanie tej wyjątkowej nagrody.

Nagroda w wysokości 10 tys. zł to dodatkowa kwota na ratowanie naszego obiektu.

Dziękujemy również Dyrektorowi Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju za oprowadzanie nas po muzeum i piękną pamiątkę.

Gratulujemy również pozostałym nagrodzonym organizacjom – Fundacja Na Rzecz Rodziny i Rewitalizacji Polskiej Wsi oraz @Fundacja Krzeszów – Europejska Perła Baroku.

Kochani to wielki dla nas sukces – być docenionym i widocznym! Bądźcie z nami!

dziękujemy za wieloletnią opiekę konserwator zabytków Barbara Nowak-Obelinda i dyrekcji konserwacji zabytków w Wałbrzychu!