Na terenie Gmina Mieroszów funkcjonują różnego rodzaju kluby i sekcje sportowe.
UKS Mieroszów i UKS Sokołowsko, to kluby bardzo utytułowane, których zawodniczki i zawodnicy odnoszą wspaniałe sukcesy w biathlonie na zawodach rangi mistrzowskiej. Co roku w gminie organizowana jest impreza👉 „Biathlon dla każdego”.
Akademia Piłkarska Mieroszów to klub, który zrzesza młodych piłkarzy i aktywnie bierze udział z sukcesami w różnego rodzju turniejach piłkarskich. AP trenuje na zmodernizowanym Orliku przy ul. Sportowej.
W 2020 r. grupa młodzieży zwróciła się do Burmistrza Pana Andrzeja Lipińskiego o pomoc przy powołaniu klubu piłkarskiego i tak od lipca 2020 r. Klub Piłkarski Mieroszów rozpoczął swoje rozgrywki.
Dzieci, młodzież i dorośli, którzy chcą zapoznać się z królową sportu, mogą to robić w sekcji LA prowadzonej w MCK, a utworzonej z inicjatywy Burmistrza Andrzej Lipiński.
Warunki do uprawiania lekkoatletyki są idealne dzięki modernizacji Stadionu Miejskiego, na którym pojawiła się bieżnia tartanowa, skocznia w dal oraz rzutnia.
Seniorzy, młodzież nawet maluszki z rodzicami mogą pograć w bule na nowym bulodromie.
Sztuki walki również goszczą w naszej gminie💪 Sekcja Taekwondo w MCK działa bardzo prężnie, a młodzi zawodnicy odnoszą wiele sukcesów.
Jak ktoś nie boi się wysokości zawsze może powspinać się po Ścianka Wspinaczkowa Mieroszów, pod czujnym okiem instruktorów tejże sekcji wspinaczkowej prowadzonej w MCK.
A jak dzieciom za mało jest lekcji W-F 😉, to po lekcjach mogą poćwiczyć na zajęciach SKS prowadzonych przez nauczycieli PSP Mieroszów w MCK.
Mamy się czym pochwalić, jesteśmy dumni z osiągnięć młodych zawodników oraz doceniamy determinację rodziców w dążeniu do sportowych wysokich osiągnąć ich pociech.
DZIĘKUJEMY ‼️