Rynek w Mieroszowie na żywo

ZAPROSZENIE DO SPRAWIEDLIWEJ TRANSFORMACJI

3 listopada 2020
🔰Nasza Gmina rozpoczęła prace nad Społecznym Planem Sprawiedliwej Transformacji Subregionu Wałbrzyskiego – #Dekarbonizacja2030 – na lata 2021-2027.
🔰W Planie zawarte będą projekty, które zrealizujemy wykorzystując środki Unii Europejskiej z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.
To są środki, które służyć będą łagodzeniu skutków odejścia od węgla i będą pomagać w stworzeniu czystej i przyjaznej dla środowiska nowoczesnej gospodarki.
Chcemy, aby ten Plan tworzony był przez mieszkańców naszej Gminy, z ich udziałem i dla ich dobra‼️
W skład zespołu który opracowuje Plan wchodzą przedstawiciele gmin z 5 powiatów Subregionu Wałbrzyskiego i powiatu kamiennogórskiego, przedsiębiorcy, naukowcy, ekolodzy. Zapraszamy Mieszkańców naszej gminy do udziału w tworzeniu Planu oraz do dyskusji, na co przeznaczyć środki z FST:
1) dopłatę do wymiany pieców węglowych,
2) finansowanie indywidualnych instalacji fotowoltaicznych,
3) likwidację kotłów węglowych w ciepłowniach,
4) zakup ekologicznego transportu publicznego z wykorzystaniem energii elektrycznej i wodoru,
5) finansowanie działań badawczych i innowacji oraz wspieranie transferu zaawansowanych technologii, służących rozwojowi nowoczesnej gospodarki;
6) pomoc w poszukiwaniu pracy dla osób poszukujących pracy i podnoszenie ich kwalifikacji aby byli bardziej konkurencyjni na rynku pracy,
7) zapobieganie powstawaniu odpadów i rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym.
📢A może macie Państwo inne propozycje, na co przeznaczyć te środki?
📢Głosy mieszkańców naszego subregionu są bardzo ważne dla społecznego zespołu przygotowującego Plan Sprawiedliwej Transformacji. Wszystkie pomysły zgłoszone przez Państwa zostaną przeanalizowane i wykorzystane w pracach nad SPST SW.
Zapraszamy do zgłaszania pisemnie Państwa pomysłów, na adres mailowy: fst@dekarbonizacja2030.pl do 16 listopada.