Rynek w Mieroszowie na żywo

KLUB SENIOR + W UNISŁAWIU ŚLĄSKIM OTWARTY

16 sierpnia 2021
📢 ‼️
➡️Symboliczne przecięcie wstęgi dało nowy początek miejscu, które będzie realizować szerokie potrzeby Seniorów w Naszej Gminie.
➡️Jesień życia nie musi być czasem smutnym, nudnym, czy upływającym w samotności.
➡️W każdym wieku i na każdym etapie życia potrzebujemy pasji, aktywności, kontaktu z otwartymi i życzliwymi ludźmi, jednym słowem powodu dla którego warto żyć!
☑️Między innymi taki cel przyświecał powstaniu Klubu, który uruchomiony został w ramach Programu Wieloletniego “Senior+” na lata 2015-2020, realizowanego przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Rodziny i Polityki Społecznej oraz środkom własnym Gminy Mieroszów.
☑️Całkowita wartość projektu wyniosła blisko 300.000,00 zł (299.629,52zł) w ramach dofinansowania Gmina Mieroszów otrzymała 120.000,00 zł z programu Senior + natomiast pozostała kwota tj 179.629,52 pochodziła ze środków budżetu gminy Mieroszów.
☑️Natomiast dodatkowy koszt dotyczył wykonania elewacji budynku, który w całości pokryła Gmina Mieroszów – na ten cel przeznaczono kwotę 117.000,00 zł.
➡️Przystąpienie do programu dało możliwość wykonania remontu części pomieszczeń na parterze budynku przy ul Unisław 4b w Unisławiu Śląskim, oraz zakup niezbędnego wyposażenia ale również została wykonana elewacja budynku został wymieniony miedzy innymi sposób ogrzewania budynku na ekologiczny.
➡️Jest to dobry początek przywrócenia nieruchomości do czasów jej świetności. Zarówno lokalizacja budynku, powierzchnia, jak i brak barier architektonicznych na parterze sprawiają, że idealnie nadaje się on do wykorzystania dla osób starszych i niepełnosprawnych. W Klubie dostępna jest sala ogólna z wygodnymi fotelami, oraz miejscem gdzie można grać w gry, rozwijać pasje podczas zajęć rękodzielniczych, plastycznych czy muzycznych, skorzystać z porad specjalistów wielu dziedzin, spotykać się i porozmawiać lub po prostu spędzić miło czas.
➡️Do dyspozycji Seniorów jest kuchnia z wyposażeniem, w której będą odbywać się warsztaty kulinarne, prozdrowotne czy porady dietetyka, sala gimnastyczna wyposażona w drabinki, maty, piłki do ćwiczeń, poprawiające sprawność ruchową i zachęcające do aktywności, również pod okiem specjalisty.
Klub dysponuje zapleczem sanitarnym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózku.
☑️Organizowane będą zajęcia ruchowe, kulturalne, rekreacyjne (np. warsztaty plastyczne, muzyczne, kulinarne, inne; poradnictwo prawne, zdrowotne, itp.; planowane są uroczystości okolicznościowe, spotkania integracyjne, wyjścia do kina, do kręgielni, lokalne wycieczki, spacery, itp.).
Klub Senior+ będzie działać średnio 20 godzin w tygodniu (o szczegółach poinformujemy Państwa ponieważ w chwili obecnej rozpoczęliśmy rekrutację na stanowisko Koordynatora Klubu Senior +), w związku z tym lokal będzie również do dyspozycji stowarzyszeń i organizacji działających na terenie Gminy, które będą miały miejsce do spotkań w ramach własnej działalności.
👍Na koniec chciałbym Wyrazić uznanie dla wszystkich tych, którzy zaangażowali się w utworzenie Klubu „Senior + w Unisławiu Śląskim” :
☑️Pani Ewie Kisztelińskiej, która od początku do końca realizacji tej inwestycji była zaangażowana w utworzenie tego pięknego miejsca
☑️Pani Joannie Błażuk – Skarbnik dzięki której udało nam się znaleźć środki na ten cel
☑️Państwu Radnym, którzy wsparli nasze działania
☑️Pracownikom Urzędu Miejskiego – Panu Tomaszowi Szulakowskiemu oraz Pani Marice Ostrowskiej
☑️Wykonawcy Panu Pawłowi Janikowi z firmy MASTERCRAFT z Boguszowa-Gorc.
☑️Dziękuję Seniorom z Unisławia Śląskiego, którzy na dzisiejszą uroczystość przygotowali własne wypieki.
☑️Dziękuję Pani Sołtys Unisławia Śląskiego Iwonie Bandurskiej – Szewczyk za wsparcie i plany na rozwój tego miejsca.
👍Chciałbym bardzo serdecznie podziękować także dzisiejszym gościom i, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie:
Pani BURMISTRZ BOGUSZOWA-GORC Sylwia Dąbrowska
Panu Wiceprzewodniczącemu Rady Starostwa Powiatowego Stanisławowi Skrzyniarzowi
Pani Marii Chmielnickiej Przewodniczącej Rady Seniorów
Pani Dyrektor OPS Mieroszów Bogusławie Nawrat