Rynek w Mieroszowie na żywo

Gniazdo na Dziobie – z widokiem na ptactwo już dostępne do użytku!!

10 września 2021
🦅🦤Zakończono realizację projektu Grupy Inicjatywnej pn: PTASI EKSPERCI –
GNIAZDO NA DZIOBIE- Z WIDOKIEM NA PTACTWO.
🌳☘️Zapraszamy wszystkich miłośników turystyki górskiej i pasjonatów przyrody do odwiedzenia tego punktu widokowego umiejscowionego na Górze DZIÓB.
🌍Najłatwiejsze dojście do Gniazda na Dziobie jest od miejscowości Łączna.
300 m przed ZOO Łączna jadąc z Różanej skręcamy w lewo z asfaltu w leśną drogę, która łagodnie pnie się w górę.
Na kolejnych skrzyżowaniach skręcamy zawsze w lewo. Po ok 1,5km dochodzimy do punktu widokowego, na którym jest stół i ławki. Tuż obok nich skręcamy w lewo wąską ścieżką na szczyt.
🏞️Projekt o charakterze ekologicznym zakładał utworzenie punktu widokowego (@Stolarnia Art Design) oraz opracowanie materiału na temat ptaków występujących na terenie Gminy Mieroszów (Krzysztof Żarkowski, Tomasz Tracewski). Dodatkowo oznaczono trasę oraz zamontowano kod QR na gnieździe dzięki czemu każdy kto posiada smartfona może poznać informacje o miejscu i chronionych gatunkach ptaków.
Link do materiału:
Dziękujemy Ptasim Ekspertom czyli:
Tomaszowi Tracewskiemu,
Krzysztofowi Żarkowskiemu
Ilonie Henko
Za pomoc i wsparcie dziękujemy Ochotnicza Straż Pożarna Mieroszów, Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe oraz Sekretarz Ewie Kisztelińskiej.
Całość została sfinansowana z Dolnośląskie Małe Granty realizowane przez Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych przy współfinansowaniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
Kwota dofinansowania 5.000,00zł.